Zespół STILL LIFE powstał w 1994r. w Brzozowie z inicjatywy grupy kolesi chcących przelać swoje pasje muzyczne na dźwięki. Pierwsze próby zespołu odbywały się w Brzozowie, w garażu koło szkoły "tysiąclatki" i w "starym domu" na Borkówce :)

Przez dotychczasowe lata działalności przez zespół przewinęło się kilku muzyków. Od paru lat główni "gracze" :) w kapeli to:
Jurek Sawicki - piosenkarz zespołu oraz koleś odpowiedzialny za teksty,
Bartek Oleniacz - główny i jedyny wioślarz w STILL LIFE, jedyny długowłosy w kapeli :)
Tomek Skiba - bębniarz o sporej mocy w garści i w nodze, potrafi zrobić przejście w rytmie tu tu du du tu tu du du splash :)
Tomek Sawicki - basista kapeli, uparty koleś :) mający główny wpływ na ostateczny kształt i charakter piosenek zespołu.

Tak więc w 4ro osobowym składzie STILL LIFE szlifuje swój materiał, a jednocześnie hałasuje ile się da w sali prób, w podziemiach brzozowskiego domu kultury.

STILL LIFE swoją muzykę określa jako mieszankę z pogranicza metal, punk, H/C, muzyki alternatywnej, osadzoną w realiach życia grupy ludzi mieszkających w Brzozowie - małej miejscowości na Podkarpaciu, tworzących  i czerpiących inspiracje z klimatu Bieszczad :)  Tworząc piosenki, chłopaki dużą uwagę zwracają na ekspresję, ciężar i "jazdę do przodu". Jednak w tym całym rockowym zgiełku ważna jest dla nich melodia, która dodaje kawałkom duszy. Teksty pisane przez wokalistę nawiązują do charakteru współczesnego świata. Z jednej strony  cierpienie jednostki we wszechobecnym chaosie, z drugiej nadzieja na znalezienie szczęścia oraz dojście do "czegoś" ponad to wszystko. 

W różnych składach STILL LIFE zarejestrowało 6 płytek. Większość płyt została nagrana w sanockim Studio MANEK, należącym do braci Mariusza i Damiana Kurasz. Przy części dotychczasowych nagrań STILL LIFE pracował w domowym zaciszu, przy dużym udziale byłego gitarzysty, Tomka Oleniacza (mix i mastering płytek "Fabryka" oraz "Tam i z powrotem").

Ostatnie nagranie STILL LIFE to płytka "Prosta historia". Rejestracja płyty miała miejsce na przełomie 2012/2013  w dwóch sanockich studiach nagraniowych. Ślady perkusji zarejestrowano w sanockim Studio „KOLA” Piotra Dorotniaka. Rejestracja pozostałych instrumentów, mix i mastering, to zasługa Michała ESZ Szerląga, muzyka, członka projektu SCLAVONIA.
Skład zespołu podczas sesji nagraniowej to: Jurek Sawicki (wokale), Bartek Oleniacz (gitara), Tomek Skiba (perkusja), Tomek Sawicki (bas, gitara).

„Prosta historia” odzwierciedla poziom umiejętności i muzyczne pasje STILL LIFE w A.D. 2013.

STILL LIFE gra muzykę autorską ale z racji tego, że chłopaki słuchają bardzo dużo różnej muzyki, czerpie inspiracje z różnych kierunków muzycznych. Nie oznacza to, że każdy z nich znajduje swoje odzwierciedlenie w granych piosenkach. Wiele zespołów w sytuacji gdy ktoś pyta ich o muzyczne inspiracje, nie daje jasnej odpowiedzi, chcąc wykazać się oryginalnością. Mówią, że czerpią inspiracje z życia... Jak każdy. Chłopaki ze STILL LIFE nie ukrywają, że zależy im na tym aby ich piosenki miały prostotę, dynamikę i kopyto RAMONES i MISFITS, wyskakiwały z głośników i miało pazur SLAYER, przestrzeń i melodykę U2, nutkę melancholii jaką ma w swojej muzie NEIL YOUNG, mrok i ciężar BLACK SABBATH, kosmiczne dźwięki VOIVOD, chłód i szorstkość KILLING JOKE… brylantynę we włosach i smar samochodowy na rękach SOCIAL DISTORTION :)

 


Aktualny skład Still Life:
Jurek Sawicki - wokal
Bartek Oleniacz - gitara
Tomek Skiba - perkusja
Tomek Sawicki - bas

W Still Life grali:

Tomasz Oleniacz - gitara
Marek Baziak - perkusja
Mateusz Gowda - gitara
Sebastian Data - perkusja
Sławek Bajerowicz - perkusja
Kuba Wolanin - perkusjaKapele, w których grali, bądź grają członkowie STILL LIFE:
Jurek Sawicki (Evil Dream, Psychopatia, Ukraina)
Bartek Oleniacz (Hall of the Blind, Dilema)
Tomek Sawicki (Faun)
Tomek Skiba (Accident, Hall of the Blind)
Marek Baziak (Psy Wojny, Ukraina, Faza Stefana, Skunx)
Sławek Bajerowicz (Ukraina, Faza Stefana, Dilema)
Sebastian Data (Faun, Faza Stefana, InTi)
Kuba Wolanin (
Spiral, Tołhaje, Jacyś Kolesie, Małowiele)